Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, říká se. Na našich trénincích zažijete lze ochutnat boj jednoručním i jedenapůlručním mečem, boj jednoho proti jednomu i trénink boje skupin

Související:

Statistika:

dnes: 9

poslední měsíc: 520


Anketa:

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano (27 %)

Ještě je co zlepšovat (31.8 %)

Ne (40.5 %)

Trénink historického šermu s Ordo Wratislawitz

Tak takhle nějak to vypadá u nás na tréninku.

trénink Ordo Wratislawitz

Scházíme se v letošním školním roce opět trochu jinak (školní rok 2014/15) každé pondělí od 18:00 do 20:00 v tělocvičně Základní školy ve Vratislavicích nad Nisou nedaleko Liberce i Jablonce nad Nisou.

Vchod do tělocvičny je od nového kulturního domu. Je to pro nás strategické místo, protože část členů našeho spolku pochází z Liberecka a část z Jablonecka. Do Vratislavic to máme všichni skoro stejně daleko.

Tréningy jsou různě tématicky zaměřené, nejčastěji se věnujeme samotnému šermu, především jednoručním mečem, v poslední dobou jsme začali experimentovat s aplikacemi šermu tesákem podle Německé školy Hanse Lecküchnera, několik z nás se pokouší o interpretaci starých technik šermu dlouhým mečem podle Německé školy linie Johannese Lichtenauera.

Další náplní našich tréningů je nácvik boje ve formaci. Při nacvičování dovedností potřebných k efektivnímu boji ucelené jednotky, formace, je potřeba nacvičit mnoho dovedností. Cvičí se pohyb jednotky v sevřeném šiku, součinnost jednotlivců, obrana šiku za použití dřevcových zbraní. V rámci tohoto výcviku se cvičí boj s mečem a štítem ve zbroji, ať už dvou jednotlivců proti sobě, nebo různě početných skupin.

nácvik boje ve formaci nácvik boje ve formaci

Pokud hledáte v okolí Liberce historický šerm, nabízíme možnost vyzkoušet si ho u nás. Není rozhodující, jestli už máte se šermem nějaké zkušenosti, nepotřebujete ani vlastní zbraň, věnujeme se i uplným začátečníkům a zbraně a ochranné pomůcky můžeme zapůjčit.

Naučíme Vás základy šermu mečem a použití různých dalších dobových zbraní. Rádi Vám poradíme s nákupem zbraní a ostatního vybavení pro šerm a Living History. Účast na tréningu není závazná pro naše další aktivity, tzn. je možné si k nám přijít jenom zašermovat. Nikoho nenutíme účastnit se na projektu "Komenda Wratislawitz" ani případného vystupování. Pokud máte o šerm u nás zájem, je lepší se nejprve předem telefonicky domluvit (viz kontakty).

Požadavky pro zajemce máme minimální, je potřeba jen sportovní obuv do tělocvičny, sportovní oblečení, ochota podřídit se kazni, chuť k šermování a malý finanční příspěvek na pronájem tělocvičny.

První tréning je zdarma. Osoby mladší 18 let potřebují písemný souhlas rodičů s účastí na tréningu.

Nabídka gravírování a řezání laserem, výroba dárků a štítků | Aquaskipper na Jablonecké přehradě | Řezané květiny a výzdoba interérů | Váš odkaz zde